ELANLAR

Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi yanında İctimai Şuraya seçkilərin keçirilməsi vaxtı və keçiriləcəyi yer barədə ELAN

01 Oktyabr 2019, 00:00

Nazirlik Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi yanında İctimai Şuraya seçkilərin keçirilməsini elan edir.

 

Seçkilərin keçirilməsinə aid tələblər:

  1. İctimai şuranın üzvlərinin seçilməsi üçün birgə yığıncaq 2019-cü il 22 oktyabr tarixdə saat 15:00-da Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin inzibati binasında keçiriləcəkdir.
  2. Birgə yığıncaqda təmsilçilərinin iştirak etməsini istəyən vətəndaş cəmiyyəti institutları zəruri məlumatları (adı, soyadı, atasının adı, təvəllüdü, yaşayış yeri, əlaqə telefonları) seçki gününə 10 (on) gün qalanadək, Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi yanında İctimai Şuraya seçkilərin təşkilini həyata keçirən Seçki Komissiyasına təqdim etməlidirlər.
  3. Namizəd irəli sürməyən vətəndaş cəmiyyəti institutları da ictimai şuranın üzvlərinin seçilməsində iştirak edə bilər. Səsvermədə iştirak edəcək namizəd barədə 2019-cü il 01 oktyabrdan 12 oktyabr tarixinədək rəsmi iş günləri saat 09:00-dan 18:00-dək  Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinə (Seçki Komissiyasına) məlumat verilməlidir (Bakı şəhəri, B.Ağayev küçəsi 100 A, tel: 012 538 73 18).

 

 

Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi yanında yaradılacaq növbəti İctimai Şuraya namizədliyi qeydə alınmış vətəndaş cəmiyyəti institutlarının nümayəndələrinin siyahısı

Sıra №

Təşkilatın adı

Namizədlərin adı

 

Təşkilatda tutduğu vəzifəsi

         1.        

“Rəvan” Gəncliyə Dəstək İctimai Birliyi

Cürənov Ramiz  Mikayıl oğlu

Sədr

            2.         

İRƏLİ İctimai Birliyi

Seyidov  Mirhəsən Mirheydər oğlu

Sədr

            3.         

Azərbaycan Skautlar Assosiasiyası

Vəlizadə Rüfət Nazim oğlu

Milli komitənin üzvü

         4.        

"Sağlam Düşüncə" Gənclər Təşkilatı İctimai Birliyi

Əliyev Ramiz Təvəkkül oğlu

İdarə heyətinin üzvü

         5.        

“Bizim Gənclik” İctimai Birliyi

Abdullayeva  Sona Hikmət qızı

Sədr

         6.        

"Sağlam İnkişaf və Maarifləndirmə" ictimai birliyi

Xəlilov Anar Əhməd oğlu

Sədr

         7.       

Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurası

Məcidova  Məryəm Teymur qızı

Sədr

            8.         

"Azərbaycan-Britaniya Məzunları" İctimai Birliyi

Məhərrəmov Tural Sərhəd oğlu

Sədr

            9.         

Azərbaycan Demokratik Tələbə Gənclər Təşkilatı

Bağırova Gülnarə Hüseyn qızı

Sədr müavini

         10.         

Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı

Quliyev Rafael Namiq oğlu

Hüquq və maliyyə məsələləri üzrə menecer

         11.         

Azərbaycan Gənc Alim, Aspirant və Magistrlər Cəmiyyəti

Orucov İlqar Nəcibəddin oğlu

Sədr

         12.         

"Optimist" Sosial problemlərin həllinə yardım İctimai Birliyi

Niftalı Habil Abid oğlu

Sədr müavini

         13.         

"Ekoloji informasiya" İctimai Birliyi

Muradlı Musa Heydər oğlu

Sədr

14.        

“Sosial-Iqtisadi və Ekoloji İnkişaf” İctimai Birliyi

Mehtiyeva Rahilə İbrahim qızı

Sədr

15.        

“Sudan İstifadə sahəsində Mütəxəssislər” İctimai Birliyi

Məmmədov Amin Fəramiz oğlu

Üzv

16.        

Hüquq Dünyası Hüquqi Təbliğat İctimai Birliyi

Quliyev Zaur  Yunis oğlu

Sədr müavini

17.        

Alyans Canlı Aləm və Etika İctimai Birliyi

Süleymanov Anar Məzahir oğlu

Üzv

18.        

Qafqaz REM

Şükürova Mələk Vaqif qızı

Direktor

         19.         

"Ekoloq-2010" Ekoloji Maarifləndirmə İctimai Birliyi

Balayev Səlim Loğman oğlu

Sədr

         20.         

Sağlam həyata doğru Ekoloji İctimai Birliyi

Abbasov Rövşən Xanış oğlu

Ekspert

21.        

Azərbaycan Korporativ direktorlar və menecerlər assosiasiyası

Atababayev  Elçin Rafiq oğlu

Üzv

22.        

Ekosfera İctimai Birliyi

Sultan-zadə Firuzə Vəhdət qızı

Sədr

23.        

“Ekolex-Azərbaycan” Hüquq Mərkəzi

İsayeva Sevil Hacıbala qızı

İcraçı direktor

24.        

Azərbaycan Yaşıllar Hərəkatı

Hüseynova Fəridə  Kamil qızı

Sədr

25.        

Azərbaycan Heyvanların Mühafizə Cəmiyyəti

Qarayev Azər Sadıx oğlu

Sədr

26.        

Davamlı İnkişaf Cəmiyyəti

Cəfərov Fikrəd Məmməd oğlu

Sədr

         27.         

“Eko-TES” Ekoloji Tədqiqatlar və Maarifçilik İctimai Birliyi

Nəzərov Çingiz Mənaf oğlu

Sədr

         28.         

Ekoloji Proqnoz Milli Mərkəzi

Zeynalov Telman Səlim oğlu

Rəhbər

         29.         

"Yaşıl qələm" təhsil müəssisəsi

Sərdarov Elçin Məmmədağa  oğlu

Üzv

         30.         

İDEA İctimai Birliyi

İsayeva Nəzakət Sədir qızı

Üzv

         31.         

“Səma və EKO” İqtisadi İnkişafa Yardım İctimai Birliyi

Həsənova  İradə İsrafil qızı

Sədr

         32.         

Azad İstehlakçılar Birliyi

Hüseynov Eyyub Mahmud oğlu

Sədr

         33.         

“Ekoyl” Elmi- Ekoloji Cəmiyyəti

Qurbanov Müslüm Əhməd oğlu

Sədr

         34.         

Beynəlxalq Ekoenergetika Akademiyası

Əliyev Fəqan Qənbər oğlu

Sədr

         35.         

"ASAN Könüllülər" Gənclər Təşkilatı İB

Həsənova Səkinə Nəriman qızı

Sədr müavini

         36.         

Azərbaycan Könüllüləri İB

Quliyev  İmadəddin Yaşar oğlu

İctimai Birliyin prezidenti

         37.         

Beynəlxalq Hidroloji Proqram İB

Nuriyev Anar Ataxan oğlu

Üzv

         38.         

Azərbaycan Zooloqlar Cəmiyyəti

Əsgərov  Elşad Köçəri oğlu

Üzv

         39.         

Ekostil-Azərbaycan Təbiəti Mühafizə İB

Həsənov Nicat Əlisafa oğlu

Üzv

40.

Botaniklər cəmiyyəti

Abiyev Yusif Tahir oğlu 

Üzv